CREATE ACCOUNT

Konchowanie uszu metodą Indian Hopi

Zabieg zaczynamy od ułożenia osoby na boku, a pod głowę podkładamy odpowiednią poduszkę. W celu zapewnienia rozluźnienia i wyciszenia, które pomaga w przeprowadzeniu zabiegu, w pierwszej kolejności wykonujemy masaż ucha i jego okolic, który dodatkowo pobudza krążenie.

Głowę przykrywamy najczęściej papierowym ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho lub złotym krążkiem. Zabezpiecza to twarz i włosy przed ewentualnym zabrudzeniem popiołem oraz ma na celu zapewnienie dodatkowego poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Następnie nakładamy krem na małżowinę uszną. Dzięki temu i wcześniejszemu masażowi lepiej wchłoną się substancje zawarte w olejkach eterycznych konchy.

Potem konchę umieszczamy w uchu. Jest to specjalna koncha Indian Hopi, która ma postać około 27 cm takiego lejka - rurki, wykonanej z włókna bawełnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego, która jest nasączona również leczniczymi olejkami i ekstraktami z ziół. Od środka jest wyłożona blaszką, na której zbierają się zanieczyszczenia, wydobywające się z ucha podczas zabiegu.

Konchę umieszczamy w przewodzie słuchowym (wkłada się ją do ucha na głębokość około 1 cm), zamykając wlot. Konchę trzymamy pionowo, aż do spalenia się pierwszej części konchy. Konchę i kanał uszny oczyszczamy i powtarzamy zabieg. Trwa to około 25 - 30 minut (na 1 ucho). W czasie zabiegu mogą się pojawić delikatne szumy, trzaski oraz ogrzewanie kanałów wewnętrznego ucha. Następnie konchę wyjmujemy, gasimy i oczyszczamy delikatnie ucho oraz powtarzamy zabieg na drugim uchu.

Po zabiegu polecamy jeszcze chwilę poleżeć, zamknąć oczy i zrelaksować się. Chętnym pokazujemy co wyciągamy z ucha ;-).

WAŻNE!
W dniu zabiegu uważamy i chronimy uszy przed dostaniem się wody. Przed i po zabiegu nie można myć włosów czy np. iść na basen i pływać, moczyć głowy z uszami, czyścić uszu sprayami itp. Po zabiegu uszy należy zabezpieczyć tamponem z waty, który od nas otrzymuje, a w wietrzne czy chłodniejsze dni nałożyć czapkę czy opaskę i zasłonić uszy.

WSKAZANIA:

 • głuchota
 • delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
 • podrażnienia uszu lub zatok
 • katar (nieżyt nosa)
 • szumy w uszach i "dzwonienie"
 • tonizuje system nerwowy
 • poprawia koncentrację
 • usuwają bezsenność
 • odstresowują
 • podnoszą odporność immunologiczną organizmu
 • regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach
 • zakłócenia krążenia w uchu
 • lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych
 • regenerują, oczyszczają i wzmacniają wszystkie 7 czakr (które odpowiadają różnym narządom wewnętrznym)
 • oczyszczają aurę

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW:

Zabieg poleca się wykonywać 7 razy w odstępach 7-dniowym.

Optymalnie zabiegi powtarza się co 7 dni tyle ile jest czakr. Po tej serii przerwa musi wynieść minimum 1 miesiąc.
Robi się tak dlatego że zabieg uzdrawiania za pomocą konch Indian Hopi powoduje głębsze oczyszczenie duchowe. Niwelują także blokady energetyczne.

Dajemy czas aby pozostałe w uchu substancje wykonały swoją pracę. Czas ich działania jest co najmniej siedmiodniowy i dopiero po tym czasie wskazane jest wykonywanie kolejnego zabiegu.

Konchowaniu uszu mogą poddać się dorośli i dzieci najwcześniej od 10 roku życia. Zabieg trwa ok 45-60 minut i zawsze obejmuje dwoje uszu, nawet jeśli tylko jedno sprawia nam kłopoty.

Podczas spalania się konchy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej.

Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje efekt uzdrowienia podrażnionych stref.
Co więcej, działanie prądu podciśnienia, wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania, nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha.
Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu .

Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia i "lekkość" - odczucie w okolicach uszu i głowie jako początkowy efekt zabiegu. Cały ten proces jest przyjemny i skuteczny.

Konchy oczyszczają negatywną energię nie tylko z rejonu gardła (z czym świece dość dobrze sobie radzą), ale też z całej klatki piersiowej. Oczyszczając przy tym wszystkie 7 czakr.

Świece są produkowane z 100% naturalnych składników.

Zawierają:
- wosk pszczeli
- bawełnę
- naturalne olejki eteryczne (mieszanka)

ZABIEGÓW NIE NALEŻY WYKONYWAĆ przy:

* wysięku ropnym czy wodnym z ucha
* wrzodach usznych
* skaleczeniu ucha
* tętniakach, nowotworach - głowa
* uczuleniach na produkty pszczele
* perforacji błony bębenkowej
* wszczepionych aparatach słuchowych (na stałe)
* ciąży

Zapraszamy do przeczytania artykułu pod tytułem:

"Świecowanie i konchowanie uszu - czy ten zabieg jest dla mnie?"

Poznaj różnice między tymi zabiegami i historię metody Indian Hopi.

Przeczytaj tu: http://pemodelan.pl/swiecowanie-i-konchowanie-uszu

TOP