CREATE ACCOUNT

Gładkie dłonie

/ / Uroda

Gładkie i wypielęgnowane dłonie są atrybutem oraz wizytówką zarówno kobiet jak i mężczyzn o czym często zapominamy …

W artykule dowiecie się:

  1. Co niszy skórę dłoni
  2. Jak zadbać o dłonie w domu i u profesjonalisty
  3. Jaki związek mają masaże dłoni z pielęgnacją dłoni
  4. Co zawierają kosmetyki do rąk
  5. PRZEPIS na 2 domowe peelingi

  Znamy powiedzenie, iż „Skóra również rąk starzeje się z wiekiem„, ale na jej wygląd ma też wpływ wiele czynników tj.:

  • niska temperatura (zwłaszcza zimą),
  • szkodliwe promieniowanie UV na niechronionej filtrem skórze,
  • zmiany hormonalne,
  • środki czystości (domowe i samochodowe),
  • częste mycie rąk (które jednak jest konieczne do zachowania higieny!).

Te wszystkie czynniki powodują, że skóra dłoni jest często przesuszona, szorstka, zaczerwieniona, łuszczy się, piecze, pęka czy powstają przebarwienia. Dzieje się tak głównie dlatego, iż skóra dłoni jest płytko unaczyniona i posiada „cieńszą” warstwę natłuszczająco – nawilżającą w porównaniu do innych częściach ciała.

Jak zadbać o dłonie?

Dbać o dłonie powinniśmy codziennie poprzez używanie kremu do rąk po każdym kontakcie z wodą. Natomiast raz w

masaż dłoni

tygodniu powinniśmy poświęcić jej więcej czasu i zrobić sobie peeling mechaniczny lub enzymatyczny (poniżej znajdziecie przepisy na naturalny fantastyczny naturalny peeling). Następnym krokiem, polecanym przez kosmetyczki, jest nałożenie sobie maski lub grubej warstwy kremu nawilżająco – odżywczego oraz nałożenie bawełnianych rękawiczek (można je kupić w drogeriach np. Rossmanie) i pozostawienie takiej mikstury na kilka godzin, a nawet całą noc. e

Pielęgnacja domowa pomoże nam w zapobieganiu procesów starzenia, jednak aby odwrócić te efekty to potrzebujemy profesjonalnych zabiegów wykonywanych przez zakłady medycyny estetycznej, kosmetologii lub właśnie fizjoterapeutów. Na rynku jest wiele metod inwazyjnych i mniej inwazyjnych, które dobrze znacie np.: mikrodermobrazja, oxybrazja, zabiegi kwasami, wypełnianie, mezoterapia, algi i oczywiście masaże.

Jaki związek mają masaże z pielęgnacją dłoni?

regeneracyjny masaż dłoni w Gabinecie Zdrowego Ciała

Ogólnie masaże pobudzają cyrkulację krwi, dzięki czemu skóra nabiera elastyczności i lepiej wchłania kosmetyki przez co zwiększa absorbcję substancji odżywczych. Jest to kolejny powód, aby zastosować jak najbardziej naturalne produkty.

Właściwy masaż przy wykorzystaniu odpowiednich ruchów przeciwdziałają zwyrodnieniom i krzywieniom przeciążonych dłoni np. zbyt długą pracą przy komputerze.

W naszym Gabinecie fizjoterapeutki wzbogacają masaż dłoni technikami manualnej, mięśniowo – powięziowej, które rozluźniają nadgarstki i zapobiegają tzw. cieśni nadgarstka. Gdy rozluźnimy wszystkie struktury w nadgarstku dopiero wtedy możemy mówić o przywróceniu prawidłowej cyrkulacji krwi, sprawności dłoni i tym samych jej regeneracji.

Aby pokazać Ci jak ten masaż jest fantastyczny oferujemy Ci ten regenerujący dłonie masaż całkiem za darmo w Pakietach, które możesz kupić do 19 marca!!! <<< tutaj dowiesz się więcej>>>

Co zawierają kosmetyki do rąk?

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie podkreśliła jak ważne są składniki używanych przez Was peelingów, masek, kremów. Pamiętajmy, że przez skórę do naszego organizmu dostaje się ponad 70% składników i substancji, które mają z nią styczność! Stawiamy na naturalne kosmetyki, które nie powinny zawierać przynajmniej sztucznych konserwantów i barwników, parabenów, ftalanów, siarczanów, mocznika i wazeliny. Wiem, że te dwa ostatnie składniki mogą Was dziwić, ale mocznik mimo swoich właściwości wiązania wilgotności nie jest zdrowy dla naszego ciała, a jest wiele substancji roślinnych, które go znacznie lepiej zastępują. Natomiast produkty zawierające wazelinę nie przepuszczają praktycznie żadnych składników do wnętrza skóry. Jest to produkt dobry jeśli potrzebujemy takiego efektu, natomiast stosowane w kremach z wazeliną witaminy i inne dobrodziejstwa są „bezużyteczne” dla naszej skóry.

O to kilka składników, które są bardzo dobre dla skóry naszych rąk:
  • masło kakaowe – łagodzi podrażnienia, ochrania naskórek, nawilża i regeneruje
  • masło shea – uelastycznia skórę, jest też naturalnym filtrem UV
  • olej kokosowy – nawilża, uelastycznia, odżywia
  • olej z awokado – nawilża i wygładza skórę
  • rumianek – łagodzi podrażnienia
  • lanolina – chroni przed nadmierną utratą wody, wygładza i zmiękcza
  • aloes – nawilża, regeneruje naskórek, przyspiesza gojenie ran i oparzeń
  • wyciąg z pestek winogron – natłuszcza, dobry dla skóry suchej
  • wyciąg z zielonej herbaty – zawiera dużo antyoksydantów przez co opóźnia procesy starzenia skóry, nawilża
  • olej z pestek malin – jest naturalnym filtrem słonecznym, dobry dla skóry przesuszonej
  • gliceryna – chroni skórę przed wysuszeniem
  • witamina E – neutralizuje wolne rodniki
  • witamina A – zapobiega przebarwieniom, odnawia naskórek
  • witamina C – zapobiega zaburzeniom pigmentacji skóry, rozjaśnia

Oczywiście każdy z wyżej wymienionych składników ma dużo szersze spektrum dobrodziejstw jakie dla nas czynią. Gładkie dłonieWarto raz na jakiś czas wybrać się na profesjonalne zabiegi, bo tylko one, połączone z codzienną pielęgnacją dłoni, stanowią kompleksową pielęgnacje dla wszystkich pragnących posiadać długo młode i piękne gładkie dłonie.

Dwa przepisy na piękne i gładkie dłonie – peelingi

Przepis I. „Kokosanki”

Bardzo prosty i delikatny przepis na błyskawiczny peeling do rąk lub twarzy

Składniki:

  • nierafinowany olej kokosowy (pachnący, temperatura pokojowa)
    kokosanki
  • wiórki kokosowe
  • (opcjonalnie): naturalny olejek eteryczny np. o zapachu ananasa

Przybory:

  • 1 miseczka ok. 100 ml
  • 1 łyżka
  • ew. miseczki do barwników
  • słoiczek, pojemnik na gotowy peeling

Ilość składników zależy od ilości peelingu jaki chcemy wykonać. Jeśli chodzi o olejki eteryczne, to wszystko zależy od tego jaką intensywność zapachu lubimy. Olejku możemy nie dodawać wcale zwłaszcza jeśli peeling będziemy stosować do twarzy. Sprawdzajcie czy Wasze olejki eteryczne nadają się do masażu, skóry tylko takie olejki nie podrażnią wrażliwych skór.

Na spróbowanie proponuję wykonać małą ilość.

Sposób wykonania:

kokosanka

Wsypujemy do miseczki 2 czubate łyżki wiórek kokosowych następnie dodajemy 3-4 łyżki oleju kokosowego, 2-4 krople olejku eterycznego i mieszamy, aż składniki połączą się nam. I będziemy mogli uformować kulki o maksymalnej wielkości Rafaello 🙂 I już – gotowe!. Jeśli olej za mocno się Wam roztopił proponuję kulki włożyć do lodówki na 5-15 min.

Nie trzeba przechowywać naszych kokosanek w lodówce, wystarczy chłodne miejsce. Olej kokosowy topi się po zetknięciu z naszym ciałem.

Sposób użycia:

prezencik2

1 kulkę – nad zlewem – rozcieramy w dłoniach, aż olej zacznie się topić i masujemy dłonie (jak byśmy je myli) przez ok. 5 minut. Wiórki kokosowe potrafią być różnej twardości dlatego Czas też powinien być dostosowany do reakcji waszej skóry na tarcie.

Peeling ten można również stosować na twarz po uprzednim rozgrzaniu Kokosanki w dłoniach.

Peeling możemy ładnie zapakować i podarować w prezencie.

Przepis II. „Peeling cukrowo – kokosowy”

Również prosty i szybki Peeling do rąk i ciała, tym razem z użyciem cukru i oleju kokosowego. Jak zrobić taki peeling dowiecie się z filmiku poniżej, który pokazuje jak zrobić taki peeling. Ilość składników jest obliczona na duży słoiczek peelingu. Składniki:

  • 2 szklanki cukru (grubość zależy od uznania; może być biały, może być trzcinowy – będzie miał dodatkowe składniki; można też użyć gruboziarnistą sól kąpielową lub kuchenną)
  • 3/4 szklanki oleju kokosowego nierafinowanego (pachnący, temperatura pokojowa, można go rozpuścić w kąpieli wodnej)
  • opcjonalnie: – ekologiczne barwniki spożywcze (ostrożnie z barwnikami, aby kolory nie wyszły za intensywnie jak mnie ;-)) – olejki eteryczne do masażu lub aromaty spożywcze (do ciast) – przyprawy np. cynamon, kurkuma

Przybory:

  • 1 miska ok. 400 ml
  • 1 łyżka
  • ew. miseczki do barwników
  • słoiczek, pojemnik na gotowy peeling

Peeling możemy ładnie zapakować i podarować w prezencie (przykład na filmie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP