CREATE ACCOUNT

Bezoperacyjne zmniejszanie haluksów

likwidowanie bólu, stanów zapalnych i leczenie haluksów

Wykonujemy zabiegi  zmniejszania haluksów metodą wypracowaną i praktykowaną na Dalekim Wschodzie przez lekarzy chińskich, autorstwa dyplomowanego terapeuty, specjalisty Medycyny Wschodniej  - Wojciecha Wilińskiego (http://wilinskiwloclawek.pl), który jako jedyny w Polsce łączy Medycynę Wschodu z fizjoterapią. Charakteryzuje się wyjątkową skutecznością prowadzonych terapii.

Jest to zabieg skuteczny, bezpieczny i nieinwazyjny.

Zabieg trwa ok 30 min na jednej stopie i co podkreślam jest bezbolesny i bezkontaktowy.
Składa się z kilku elementów:

• Akupresura (akupunktura)
• zastosowania moksy - cygara z piołunu chińskiego (bez kontaktu z ciałem, odczucie przyjemnego ciepła)
• masażu i terapii mięśniowo powięziowej stopy
• zastosowania specjalnej odżywki z ziół alpejskich lub Renu 28 (Molekuły Sygnalizacyjne Redoks)
• zastosowania Ukraińskiego urządzenia do terapii informacyjno-falowej prof. Nikolai Kołbuna ze Światowego Instytutu Bólu w Kijowie. (link do info o aparacie)
• udzielenie wskazówek dot. postępowania oraz podstawowe zaopatrzenie ortopedyczne, kinesiotaping

Cykl leczniczy składa się zwykle od trzech do pięciu zabiegów i terapii domowej wg moich zaleceń.

Bardzo ważne jest odciążenie przodostopia specjalnymi pelotami, które stwarzają podparcie dla stopy. Dzięki nim można po zabiegach chodzić bez bólu nawet w butach na obcasach!

Dobieram je indywidualnie w gabinecie dla każdego pacjenta.

Efektem zabiegu jest:

  • zmniejszenie narośli od 30 do 50%,
  • zlikwidowanie stanu zapalnego i bólu.
  • Rozluźnienie napięć mięśniowych.
  • Prawidłowe ustawienie palucha i stopy

haluksy możliwe do usunięcia tylko operacyjnie

Terapia informacyjno-falowa (elitarna metoda uzdrawiania)
Medycyna XXI wieku!
Terapia informacyjno-falowa według prof. Nikolai Kolbuna z Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie stanowi przełom w medycynie fizykalnej. To unikalna w skali światowej metoda leczenia bezkontaktowego, z zastosowaniem aparatu „Próg” o działaniu trójstopniowym, emitującym pole elektromagnetyczne, zbliżone do biopola człowieka (www.biopolis-ixt.com.ua). (aparat powstał w celu leczenia następstw chorób nowotworowych po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu).

Skutecznie likwiduje:
+ zmęczenie, stres, bezsenność,
+ zawroty głowy i problemy z koncentracją,
+ bóle stawów i mięśni, stany zapalne,
+ migrenowe bóle głowy,
+ wszystkie stany pourazowe,
+ koryguje zaburzenia stanu fizjologicznego organizmu,
+ wzmacnia system immunologiczny,
+ zwyrodnienia stawów,
+ poprawia krążenie krwi.

Paluch koślawy – halluks valgus - Jest to zwyrodnienie stawu palucha stopy spowodowane stanem zapalnym, wyciekiem i twardnieniem chrząstki stawowej oraz deformacją palców  spowodowanych przykurczami mięśniowymi i rotacja kosci. Koślawienie palucha następuje w wyniku rozpłaszczania się łuku poprzecznego powodując poszerzanie się i deformację stopy.

Deformacja ta wprawdzie w większości dotyka kobiety (ze względu na słabszy aparat więzadłowy), jednak wśród mężczyzn jest także spotykana. Osoby dotknięte tą dysfunkcją mogą odczuwać ból, pieczenie w przedniej części stopy. Często pojawiają się odciski pod głowami kości śródstopia.

Podobny problem stopy jest związany z deformacją 5 palca - to choroba Taylora. U osób z tą deformacją można zaobserwować odchylenie 5 palca stopy w kierunku 4, powstaje także bolesny, wrażliwy na ucisk stan zapalny. Zniekształcenie to może występować równolegle z paluchem koślawym jak i odrębnie.

Obie te deformacje są bolesne i postępujące, od stopnia ich zaawansowania uzależniony jest wybór dalszego postępowania, dlatego tak ważne jest, aby po zauważeniu niepokojących zmian jak najwcześniej skonsultować się ze specjalistą. (link zobacz bezoperacyjne leczenie haluksów)

Przyczynami powstawania haluksów oprócz skłonności genetycznych, są: noszenie ciasnego, niewygodnego obuwia, nadwaga i otyłość, ciąża, zła dieta (za dużo białka, soli itp.), problemy z wątrobą. Niebezpieczny jest również podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi, ponieważ wytrącające się kryształki moczanów osadzają się w stawie niszcząc go w czasie ruchu.

Deformacje paluchów w postaci zaawansowanej nie tworzą się szybko. Jest to proces długofalowy, któremu możemy i powinniśmy zapobiegać. W większości przypadków wszystkie zniekształcenia stóp powstają z powodu zaniedbań pacjenta.

  • Utrzymuj normalną wagę.
  • Aktywność fizyczna. Mechaniczne podrażnienie haluksa jest przyczyną bólu. Dlatego bieganie czy długie spacery, prawdopodobnie nie są najlepszą aktywnością fizyczną, którą należy podjąć, aby utrzymać ogólne zdrowie. Pływanie jest bardzo dobrym sposobem na złagodzenie napięć mięśni i nacisku na stopę.
  • Spaceruj boso po piasku, wodzie, trawie czy kamyczkach kiedy tylko masz okazję
  • Unikaj wysokich obcasów i zaopatrz się w wygodne buty z odpowiednimi pelotami podnoszącymi łuk poprzeczny stopy. Wysokie obcasy i ciasne buty nie są jedynym, ale wysokim  czynnikiem ryzyka powstania haluksów u  kobiet. Następuje przeniesienie ciężaru ciała na przodostopie zwiększając tym nacisk na palce i kości stóp.  Zaleca się buty z szerokimi czubami - odpowiednie obuwie ma kluczowe znaczenie dla komfortu i zdrowia stopy.

       

  • Ostrożnie, jeśli masz cukrzycę! Neuropatia cukrzycowa może spowodować stan zapalny i rany oraz przyspieszyć rozwój haluksa. Utrzymuj stopy w czystości (kąpiel dwa razy dziennie) i jeśli zauważysz rany czy bolesne obrzmienie koniecznie skontaktuj się ze specjalistą.
  • Po kąpieli masuj i ćwicz stopy. Masaż rozluźnia napięcia mięśni stóp a ćwiczenia  złagodzą zapalenia stawów, wzmocnią mięśnie palucha i stopy oraz zapobiegną rozwojowi haluksa. Wzmocnią balans mięśniowy stopy i stawu skokowego.

Nie w każdym jednak przypadku taka profilaktyka okazuje się skuteczna. Złe przyzwyczajenia i zaniedbania trwające wiele lat trudno naprawić w krótkim okresie. Często też okazuje się, że pacjent decyduje się na zastosowanie takich metod zbyt późno. Do wizyty u ortopedy skłania chorych często dopiero ból trudny do wytrzymania oraz znaczące ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Taki stan oznacza zmiany na tyle zaawansowane, że metody nieoperacyjne zwykle okazują się nieskuteczne.

Dlatego nie zwlekaj, nie czekaj, aż trzeba będzie leczyć haluksy metodą operacyjną. To zawsze jest inwazyjna metoda dla naszego organizmu, choć niestety w wielu przypadkach niezbędna.

TOP