CREATE ACCOUNT

Terapia manualna

masaż mięśniowo-powięziowy

Nasza terapia tkanek miękkich polega na rozluźnianiu napiętych lub skróconych tkanek okołostawowych, jeżeli podczas badania stwierdzimy, że ruchomość jest ograniczona to w zależności od potrzeb wykonamy ich mobilizację np.: masaż funkcyjny, masaż poprzeczny, poizometryczną relaksację lub rozciąganie (stretching).
Masaż funkcyjny – to masaż mięśnia oraz innych okolicznych tkanek miękkich w połączeniu z ruchem w stawie. Stosuje się go zarówno w przypadku dysfunkcji mięśnia jak i stawu. Podczas tego masażu mięsień wraz z okolicznymi tkankami jest rozcierany oraz rozciągany. Masaż ten zmniejsza tkliwość tkanek miękkich oraz poprawia ich mobilność.
Masaż poprzeczny – to punktowe rozcieranie w poprzek przebiegu włókien podrażnionego ścięgna lub brzuśca mięśnia, przyczepu ścięgna do kości, więzadła itp.
Poizometryczną relaksację mięśni stosujemy zawsze tam, gdzie zaobserwujemy ograniczenie ruchomości. Jej cel to przywracanie normalnego zakresu ruchu we wszystkich stawach. Dotyczy w równej mierze stawów kończyn, jak i stawów kręgosłupa. Techniki te są najskuteczniejszym sposobem przezwyciężania przykurczów mięśniowych i działają przeciwbólowo.
Poizometryczna relaksacja mięśni ma dwa cele: doraźny i długofalowy. Cel doraźny stanowi walka z bólem oraz z innymi skutkami przeciążenia statycznego mięśni, zwalczanie podrażnienia mięśni oraz tkanki łącznej. Do celów długofalowych należy przywracanie normalnej długości i elastyczności mięśniom przykurczonym, odzyskiwanie normalnego zakresu ruchu w stawach zwalczanie przeciążenia stawów. PIR jest skuteczną metodą u pacjentów po złamaniach, skręceniach u których doszło do ograniczenia zakresu.

Jeżeli cierpisz z powodu:
+ bólu głowy, drętwienia lub mrowienia rąk, bólu karku
+ bolącego barku
+ bolących pleców
+ bólu krzyżowo - lędźwiowego
+ rwy kulszowej
+ bolących nóg (ud, kolan, łydek czy stóp)
+ haluksów
+ cieśni nadgarstka czy podbarkowej
+ jeżeli dokucza Ci ograniczony zakres ruchu (m.in. po wypadkach, kontuzjach, urazach, operacjach)

 

PRZYJDŹ DO NAS!!!
TA SKUTECZNA TERAPIA SKIEROWANA JEST WŁAŚNIE DO CIEBIE!

Dodatkowo każdy pacjent otrzymuje instruktarz życia codziennego: siedzenia przy komputerze, w aucie, spania, dźwigania itp.
Aby odzyskać sprawność niezbędna jest seria zabiegów, ilość i częstotliwość zabiegów uzależniona jest od stopnia uszkodzeń tkanek.

 

Regeneracja tkanki odbywa się w oparciu o następujące efekty:
+ efekt neurofizjologiczny: hamowanie bólu
+ efekt biochemiczny: po okresie 3 - 5 minut poprawa ukrwienia i poprawa mobilności
+ efekt przeciwzapalny: po okresie 6 minut uruchomienie prawidłowego procesu przeciwzapalnego umożliwiającego gojenie się tkanek.

Cudowne ręce naszej Pani Ani pozwolą Ci:
+ pozbyć się bólu
+ poprawić sylwetkę
+ bardzo często uniknąć operacji
+ pozbyć się napięć z ciała i zrelaksować
+ poprawić jakość życia

+ choroby przebiegające z gorączką
+ choroby i znamiona skóry (w miejscu zabiegu)
+ nowotwory
+ krwawienia
+ zapalenia żył - zakrzepy
+ zawał serca
+ miażdżyca tętnic
+ miesiączka
+ ciąża

W przypadku silnego bólu niezbędny jest kontakt z naszym fizjoterapeutą celem uzgodnienia możliwości ulżenia w bólu oraz ustalenia planu terapii.

  1. powięź terapiaArtykuł naszej Pani Ani "Co to jest powięź"

Przeczytaj:  http://pemodelan.pl/co-to-jest-powiez/ 

TOP