CREATE ACCOUNT

Terapia haluksów

Proponujemy skuteczną nieoperacyjną terapię leczenia haluksów polegającą na nowatorskim połączeniu zabiegów kinezyterapeutycznych powiązanych ze specjalistycznym masażem ścięgien mięśni stóp i więzadeł wraz z zastosowaniem metody Kinesiotappingu.

Specjalny masaż stóp poprawia ukrwienie, rozluźnia napięte mięśnie palców, dzięki czemu są one miej spięte. Zmniejsza ból, poprawia ruchomość i wzmacnia mięśnie dużego palca., Dzięki temu chodzenie nie będzie sprawiało aż tak dużych trudności. W połączeniu z Kinesiotapingiem doprowadzi do najbardziej fizjologicznego ustawienia kości w stawie śródstopno - paliczkowym palucha. Utrwali i koryguje prawidłowe ustawienie palucha.

Skuteczność terapii opracowanej przez fizjoterapeutów ze Studia Pemodelan zależy w głównej mierze od systematyczności w zabiegach z fizjoterapeutą jak i wykonywaniem określonych ćwiczeń w domu. Niezbędne jest używanie wkładek ortopedycznych korygujących postawę stóp.

Należy pamiętać, że nie we wszystkich stadiach rozwoju tej choroby można pomóc. W stanach bardzo zaawansowanych Pacjentowi proponujemy wizytę u lekarza specjalisty. Sukces leczenia bezoperacyjnego zależy od stopnia deformacji i jak najszybszego podjęcia decyzji o jej leczeniu.

Istnieje jeszcze jeden rodzaj haluksa - paluch sztywny (hallux rigidus).

Choroba ta objawia się bólem stawu śródstopno-paliczkowego palucha, sztywnością i związanym z tym ograniczeniem ruchu. Bóle są bardzo dokuczliwe, potrafią występować przy każdym ruchu a ponadto stale postępują w miarę jak sam staw ulega dalszej destrukcji. Prowadzi to do całkowitego zniszczenia stawu śródstopno-paliczkowego palucha. W przeciwieństwie do palucha koślawego, paluch jest prosty, a nie skierowany do boku. Występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn z tym, że u mężczyzn częściej. I również w tym przypadku specjaliści z Pemodelanu są w stanie pomóc Pacjentowi.

Leczenie zbliżone jest do leczenia jakie prowadzi się dla haluksów z tą różnicą, że w proces rehabilitacyjny włącza się fizykoterapię.

Sugerowana seria przy terapii leczniczej: 10-12 zabiegów 2 x w tygodniu

ogólne

       Czas 1 zabiegu: 45 minut

Ilość zabiegów Cena standardowa
1 120 PLN
  • przy zapłacie kartą za zabiegi promocyjne + 5%
  • ZNIŻKA 40% na masaż na twarz i/lub stopy przy zakupie dowolnego masażu / zabiegu
    na ciało (oba masaże muszą być zrealizowane podczas 1 wizyty)
TOP