Zabieg zaczynamy od ułożenia osoby na boku, a pod głowę podkładamy odpowiednią poduszkę. W celu zapewnienia rozluźnienia i wyciszenia, które pomaga w przeprowadzeniu zabiegu, w pierwszej kolejności wykonujemy masaż ucha i jego okolic, który dodatkowo pobudza krążenie.
Głowę przykrywamy najczęściej papierowym ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho lub złotym krążkiem. Zabezpiecza to twarz i włosy przed ewentualnym zabrudzeniem popiołem oraz ma na celu zapewnienie dodatkowego poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Następnie nakładamy krem na małżowinę uszną. Dzięki temu i wcześniejszemu masażowi lepiej wchłoną się substancje zawarte w olejkach eterycznych świecy.
Potem świecę umieszczamy w uchu. Jest to specjalna świeca Indian Hopi, która ma postać około 20 cm cienkiej rurki, wykonanej z włókna bawełnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego, która jest nasączona również leczniczymi olejkami i ekstraktami z ziół. Od środka jest wyłożona blaszką, na której zbierają się zanieczyszczenia, wydobywające się z ucha podczas zabiegu.
Świecę umieszczamy w przewodzie słuchowym (wkłada się ją do ucha na głębokość około 1 cm), zamykając wlot. Świecę trzymamy pionowo, aż do spalenia się jej do odpowiedniego poziomu. Trwa to około 10-15 minut. W czasie zabiegu mogą się pojawić delikatne szumy, trzaski oraz ogrzewanie kanałów wewnętrznego ucha. Następnie świecę wyjmujemy, gasimy i oczyszczamy delikatnie ucho oraz powtarzamy zabieg na drugim uchu.
Po zabiegu polecamy jeszcze chwilę poleżeć, zamknąć oczy i zrelaksować się. Chętnym pokazujemy co wyciągamy z ucha ;-).
WAŻNE!
W dniu zabiegu uważamy i chronimy uszy przed dostaniem się wody. Przed i po zabiegu nie można myć włosów czy np. iść na basen i pływać, moczyć głowy z uszami. Po zabiegu uszy należy zabezpieczyć tamponem z waty, który od nas otrzymuje, a w wietrzne czy chłodniejsze dni nałożyć czapkę czy opaskę i zasłonić uszy.
WSKAZANIA:
- głuchota
- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
- podrażnienia uszu lub zatok
- katar (nieżyt nosa)
- szumy w uszach i "dzwonienie"
- efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
- regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach
- zakłócenia krążenia w uchu
- lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych
CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW:
Zabieg poleca się wykonywać 3 do 7 razy (max. 11) w odstępach 2-3-dniowych.
Optymalnie zabiegi powtarza się co 2 dni stosując zasadę trzech zabiegów w tygodniu: zabieg, dwa dni przerwy, zabieg, znowu dwa dni przerwy i trzeci zabieg.
Robi się tak dlatego że zabieg uzdrawiania za pomocą świec Indian Hopi jest zabiegiem delikatnym, ale o wydłużonym działaniu nie ma więc potrzeby wykonywać go codziennie (chyba że w ostrych przypadkach).
Dajemy czas aby pozostałe w uchu substancje wykonały swoją pracę. Czas ich działania jest co najmniej dwudniowy i dopiero po tym czasie wskazane jest wykonywanie kolejnego zabiegu.
Świecowanie uszu świecami Indian Hopi mogą poddać się zarówno dorośli jak i dzieci. Zabieg trwa ok 30-40 minut i zawsze obejmuje dwoje uszu, nawet jeśli tylko jedno sprawia nam kłopoty.
Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej.
Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje efekt uzdrowienia podrażnionych stref.
Co więcej, działanie prądu podciśnienia, wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania, nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha.
Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu .
Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia i "lekkość" - odczucie w okolicach uszu i głowie jako początkowy efekt zabiegu. Cały ten proces jest przyjemny i skuteczny.
Świece są produkowane z 100% naturalnych składników.
Zawierają:
- wosk pszczeli
- bawełnę
- naturalne olejki eteryczne (mieszanka)
ZABIEGÓW NIE NALEŻY WYKONYWAĆ przy:
* wysięku ropnym czy wodnym z ucha
* wrzodach usznych
* skaleczeniu ucha
* tętniakach, nowotworach - głowa
* uczuleniach na produkty pszczele
* perforacji błony bębenkowej
* wszczepionych aparatach słuchowych (na stałe)
* ciąży
Zapraszamy do przeczytania artykułu pod tytułem:
"Świecowanie i konchowanie uszu - czy ten zabieg jest dla mnie?"
Poznaj różnice między tymi zabiegami i historię metody Indian Hopi.
Przeczytaj tu: http://pemodelan.pl/swiecowanie-i-konchowanie-uszu